Láska nebeská 39

29. října 2011 v 23:25 | Beatriz |  Láska nebeská
"Ahoj, pojďte dál," pozve nás mamka do domu. "Takže zase spolu? Doufám, že to bude napořád. Už kvůli tomu miminu." "Táta už o tom ví?" zeptám se. "Tohle mu musíte říct sami. Nemůžu tě přeci okrást o ten pohled až mu oznámíš, že bude dědeček." "Co je vůbec k jídlu?" " Nieves ti udělala tvé oblíbené jídlo. Je tady i Rosie. Povídají si spolu v kuchyni, tak se běž za nimi podívat, já zatím Toma zabavím," chytne ho za loket a chystá se ho odtáhnout stranou. "Nevadí ti to?" podívám se na něj. Jenom zakroutí hlavou a nechá se odvléct.

"Ahoj děvčata," usměji se na ně. "Ahoj, no konečně jste tady," promluví Rosie. "Mason tady není. Myslela jsem, že ho vezmeš s sebou." "Zařizuje nám nový byt. Mají přivést nový nábytek a on musí být u předání." "Ale tvoje maminka stále mluvila o nějakém překvapení. A o to, že jsi zase s Tomem se určitě nejednalo, protože o něm už jsme věděli," řekne Nieves. "Nechte se překvapit," řeknu tajemně. Jen co to dořeknu, do kuchyně přijde Tom. "Mám se zeptat jestli už bude jídlo." Rosie se na něj podívá. Čekám, co se stane. "Ahoj. Ráda tě zase vidím," pozdraví ho a podá mu ruku. Tom ji přijme a pozdrav ji oplatí. "Už běžte ke stolu. Přinesu to tam během minutky."

"Tak už přestaňte tajnůstkařit a povídejte, co je to překvapení," začne taťka a napije se vody. "Budu se stěhovat s Tomem do Los Angeles." Mamka se zakucká. Taťka vykulí oči a ségra se usmívá. "Počkej, o tomhle jsi mi neříkala," podiví se mamka. "Proč se budeš stěhovat? Vždyť vám to takhle fungovalo sedm let," namítne táta. "Nefungovalo. Vždyť jsme se kvůli tomu i rozešli, Briane. Anie se ke mně, ale stěhuje z jiného důvodu," řekne Tom. Pokývnu a pobídnu ho, aby to řekl za nás za oba. "Čekáme s An dítě a chceme s ním žít v L.A.," dokončí. "Já budu dědeček? Tak to je přeci perfektní. Ty jsi o tom věděla?" podívá se na mámu. "To víš, že jsem to věděla, ale chtěla jsem, aby ti to řekla sama." "Moc ti blahopřeji, ségra," nakloní se ke mně a obejme mě.

"Nikdy jsem nebyla tak unavená jako dnes," vzdychnu, když si doma sundavám boty. "Jsi těhotná, měla by jsi více odpočívat." "Ty mi tak budeš radit, ty chytrej," zamumlám. "Jaktože ti není špatně i přes den?" "To zní, jakoby jsi mi to přál. Je mi špatně, když si ráno nedám něco k jídlu," zasměju se a jdu do sprchy. Pak si už jenom lehnu do postele a počkám až se osprchuje i Tom. Když si vleze do postele, tak se k němu schoulím a během pár vteřin usnu.

4. října 2021
Když ráno otevřu oči, Tom sedí na kraji postele a na jeho straně postele leží tác se snídaní. "Hlavně nevstávej. Mohlo by ti být špatně. Nejdříve se najez," vezme tác a dá mi ho na nohy. Nemám slov, jenom nevěřícně zakroutím hlavou. "Jak si mě tvoje mamka odtáhla do obýváku, tak se mě ptala, na kdy chystáme svatbu." "Cože? Tome vůbec ji neposlouchej. Je z Venezuely, tam na tohle věří." "Přemýšlel jsem o tom a nebyl by to úplně špatný nápad. Vzít se," podívá se na mně a do ruky si vezme kousek jablka. Vykulím na něj oči. "Cože?" "Ty jsi nad tím nikdy neuvažovala?" mluví, jakoby jsme se bavili o tom, jaký film si půjčit a ne o závazku na celý život,protože kouká na tác s jídlem a přemýšlí, co by si dal. "Popravdě ano, ale když to vezmu kolem a kolem, jaký by to pro nás mělo smysl. Dítě už máme, budeme spolu bydlet. Bude to jako manželství, jenom bez papíru." "Takže ty mi dáváš košem?" "Nepožádal jsi mně." "Proč bych to teď měl dělat, když vím, že odmítneš," řekne a s vypitým hrníčkem od kafe odejde z ložnice. Přemýšlím, jestli jít za ním, nebo ho nechat uklidnit a dojíst si snídani. Půjdu za ním. Nemá cenu to odkládat.
"Tome, proč jsi uražený? Neřekla jsem snad nic špatného," řeknu a pozoruji ho jak myje černé skvrny s hrníčku. Nic, ale bohužel neříká. "Máme myčku," řeknu, protože s tímhle by za chvilku ten hrneček prodřel skrz. Zprudka se otočí a podívá se na mně. "Neřekla nic špatného? Takže svatba se mnou nemá žádný smysl. To jsem rád, že vím, jak na tom jsem. Ty jsi asi myslíš, že nemá cenu si mně brát pro případ, že bychom se zase rozešli a nemuseli potom nic řešit. Je to tak?" "Tak to není. Ani jsem to tak nemyslela. Myslíš, že kdybych považovala svatbu s tebou za zbytečnou, že bych s tebou jela do L.A? Jenom mi to právě teď nepřijde jako nejdůležitější věc. Tome, teď budeme mít daleko důležitější věci na starosti než chystání nějaké svatby." "Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. Omlouvám se," obejme mě a hlavu mi položí na rameno. Dám mu pusu na krk a zabořím si hlavu mezi jeho rameno a krk a užívám si, že je opět se mnou.

6. října 2021
"Přijedu snad za týden, nejpozději za dva. Všechno domluvím a pak se nějak dohodneme, ano?" podívá se na mně Tom. Mám slzy na krajíčku. Asi to teď všechno prožívám nějak. "Nebreč, za pár dní přijedu," utírá mi slzy. "Já vím. Ale už teď se nemůžu dočkat. Bude se mi stýskat." "Opatrujte se holky moje," pronese opět s naprostou jistotou, že to, co nosím v břiše bude určitě holčička. "Dám ti potom vědět, jak jsem dopadla u doktora," přivinu se k němu. Okolo mně se zablýská. "Panebože," zamumlám Tomovi do silné mikiny. Novináři. Co jsem také mohla čekat, když se loučíme na letišti. "Nevšímej si jich." "Za chvíli ti to letí, měl bys jít," popoženu ho. Naposledy mě políbí a jde směrem k terminálu, kde je přistavěno letadlo do Los Angeles. Letí s tátou, takže se nebojím, že se mu něco stane. Než podá letušce letenku, ještě se na mně otočí a zamává mi. Jenom se nad tím pousměji. Tohle dělal pokaždé, když odlétal. Když se zavřou dveře terminálu, přijde ke mně jeden novinář a položí mi otázku: "Jste opět s Tomem spolu?" "Nikdy jsme nebyli od sebe," podívám se na něj letmo a dál pozoruji dveře. Po chvíli se otočím a jdu k autu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 29. října 2011 v 23:34 | Reagovat

Krása....krása....proste dokonalosť :) Teším sa na pokračovanie ;)

2 Dee Dee | Web | 30. října 2011 v 11:44 | Reagovat

Jůůů tak večeře ok, Rosie ok a dědeček je taky nadšenej :D:D:D a Tom se žene do chomoutu :D:D teda teda :D:D:D:D a teď ještě jede vybavit barák :D:D to by byl manžílek :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama