Láska nebeská 35

26. října 2011 v 13:43 | Beatriz |  Láska nebeská
Tenhle díl je poněkud kratší. Nechtěla jsem psát blbosti, tak jsem to radši ukončila, než abych vymýšlela nesmysly. Děj příštího dílu bude o pár let později. Konec to nebude, ale už od něj nejsme daleko. Typuji, že přes padesát dílů se nepřehoupnu, ale uvidím. Teď si nejsem vůbec jistá. Tak si počkejte stejně jako já. Líbající


"Kdy tohle skončí, Tome? Přestane mě vůbec někdy nenávidět?" ptám se Toma v autě nevěřícně. Tričkem si pohazuji, aby mi nelepilo na těle a alespoň trochu uschlo. "Možná, kdybys ji nahlásila na policii, tak by to skončilo. Zřejmě by tě nepřestala nenávidět, ale měla bys klid," otočí se na mě. "A co udělala? Poškrábala mi auto, to se už vyřešilo. A teď mě polila džusem. Máš pravdu, za tohle by ji mohli zavřít," prohlásím ironicky. Tom zajede do garáže. Zastaví na mém rezervovaném místě. Vypne motor a otočí se na mně. To mě donutí nevystupovat. "Ale také tě prozradila novinám." "Ale řekla jim pravdu. Za tohle by ji nikdo neodsoudil. A jak by jsi ji asi chtěl obvinit? Chodil jsem s ní, potom jsem si začal s její sestrou a ona se to dozvěděla z novin, tak začala bláznit? Když jim tohle řekneš, tak to zaklapnou a ještě obviní mě. Já na ní nic říkat nebudu," rozhodnu a otevřu dveře od auta. Bouchnu s nimi možná až moc. Tom vystoupí okamžik po mně a následuje mě k výtahům. "Ty to prostě řešit nechceš! Radši se necháš dál terorizovat," rozmáchne rukama ve výtahu. "Tak promiň, že nechci, aby se něco stalo mojí rodině." Chtěla jsem říct ještě něco o Billovi, ale vím, že by vznikla další hádka o tom, že do toho nemám tahat Billa. "Takže radši pořád budeš žít v nejistotě, jestli ti opět někdo nepropíchne gumy." "Panebože!" přikryji si obličej rukama. "Můžeš to už přestat řešit? Je to moje věc, moje rodina a moje rozhodnutí, tak už toho nech. Já budu dělat to, co uznám za vhodné. A když se rozhodnu, že svojí sestru nikam nenahlásím, tak to tak prostě neudělám," vykřiknu. "Je fajn vědět, že jsem pro tebe nikdo," řekne a vystoupí z výtahu. Otevřu pusu z úžasu. "Cože? Nic takového jsem neřekla," bráním se a klíči odemknu dveře a v předsíni vypnu alarm. Tom vejde hned za mnou. "Ale myslela jsi to tak. Nechceš, abych ti pomohl, nemám ti do ničeho mluvit." Zvýší hlas a sedne si do křesla v obýváku. "Tome," přijdu k němu a druhé křeslo si přisunu blíže k jeho. "Tak jsem to přeci neřekla," Tom se nadechne k odpovědi. "Ani jsem to tak nemyslela," přeruším ho. "Jenom, nemůžu přeci Rosie nahlásit. Vždyť ani není proč. Vážím si tvého názoru, ale tohle já nemůžu," položím mu ruce na ty jeho a doufám, že se neodtáhne. Palci mě po nich začne hladit. "Omlouvám se," zašeptá. Zvednu se z křesla, přelezu přes opěradlo křesla kde sedí Tom a sednu si mu na klín. Nohy mám stále přehozené přes okraj křesla a hlavu zabořenou do jeho ramena. "Co kdybych objednal něco k jídlu?" zamumlá. "Kašli na objednávání. Něco uvařím."

1. dubna 2014
V deset hodin večer dorazíme domů z večeře u rodičů. Mamka se dokonce tak namáhala, že dala Nieves volno a sama uvařila. Bylo toho strašně moc. Taťka si potom dal s Tomem cigaretu v kanceláři. Rozuměli si spolu perfektně. Vyšli z pracovny v dobré náladě.
"O čem jste si vůbec s tátou povídali?" vyzvídám, když odložím kabát v předsíni na věšák. "To by tě zajímalo, viď?" usměje se. "O letadlech to asi nebylo." "Bavili jsme se o osobě, kterou oba dva z celého srdce milujeme," řekne jakoby nic a odejde do obýváku. "Myslel jsi tím mně, doufám." "A koho jiného?" Na to jen pokrčím rameny a jdu pro půllitrové láhve vody a jednu hodím po Tomovi. "Tak co říkáš na rodiče?" zeptám se. "Jsou super. Lepší tchýni a tchána jsem si ani přát nemohl."

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Tazuma Tazuma | Web | 26. října 2011 v 20:54 | Reagovat

Hele, je to jako dost možný... Alespoň imaginárně.. Tisícovku jsem nechala v obchodě.. :D :D

2 Dee Dee | Web | 26. října 2011 v 23:12 | Reagovat

ááááá že by Tom už žádal o ruku? :DD takhle tajnůstkařit s tátou to se nedělá..:D:D když už na konci říkal tchán a tchýně..DD se divim že neřikal rovnou maminka s tatínkem :D:D:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama