Láska nebeská 33

21. října 2011 v 20:39 | Beatriz |  Láska nebeská
14.března 2014

"Děláš si z nás prdel?" podiví se Gabi, když spolu sedíme v pizzérii, kde jsme jednou měli to naše trojrande s Tomem a Rosie. "To ti jako normálně objela auto?" zeptá se Leila. "Přesně, na letiště jsem musela jet taxíkem, takže asi uhodneš, že jsem platila těžké peníze a teď musím jezdit tím, co stojí venku," pohodím hlavou na ulici. "Takže teď jezdíš v Kie," konstatuje Leila. "Zapomněla jsi říct Kia Sandero," zasměji se. "A to tam neměli něco lepšího než korejské auto pro rodiny?" "Měli, ale do týdne by mi měli Porsche přelakovat a všechno by mělo být v pohodě. Na co vyhazovat prachy za auto, když ani nikdy nebude moje," pokrčím rameny. "Navíc, našla jsem perfektní místo pro trávení naší společné dovolené." "Řekni Venezuela a kopnu tě do zadku," pohrozí mi Gabi. "Thajsko, byla jsem tam před rokem. Máma mě tam poslala přímo do jednoho přímořského letoviska. Phuket je ostrov skoro na jihu Thajska. Spousta písečných pláží, obchůdku, restaurací. Prostě ráj na zemi," začnu jim vyprávět naprosto zaujatě. "A myslíš, že na to budu mít jo? Hele Mel, když jsme létaly do Venezuely, tak jsme bydlely u vás ve vile, ale teď musíme zaplatit ubytování, letenku a všechno okolo. Nevím jestli na to budu mít," upozorní mě Gabi. "Na letenky to nesváděj. Víš, že mám slevu na letenky. A to ne malou. To ti vykompenzuje to ubytování a jídlo jsme si kupovaly i ve Venezuele. Tak si prostě zařídíme all inclusive." "Já jsem pro. Thajsko je dobrá destinace. Nikdo si na ni nestěžuje," souhlasí Leila. Podíváme se na Gabi. Chceme slyšet odpověď. "Co mi zbývá," hlesne a vzdá se. "A s Tomem nikam nepojedete?" "Nevím, nemluvili jsme spolu o tom. Možná, pokud budeme mít oba dva čas, tak bychom mohli." "Jak se vůbec tvářil, když viděl ty fotky v novinách?" zeptá se Leila. "Tom? Co by měl říct?" zasměji se. "Já nevím, byl naštvaný, nadával... Já nevím." "Bral to s nadhledem. Konstatoval, že nám to spolu sluší." "A víš, že mám stále v hlavě ten rozhovor, když jsi mi povídala o jednom debilovi, který tě strašně naštval a už bys ho nejradši nikdy nepotkala?" řekne Leila. Nad tím se musím pousmát. Je pravda, že mě Tom nehorázně štval. Ale co bych dala za to, abych s ním byla co nejvíc.

29.března 2014
O dva týdny později, přesně ve dvě hodiny ráno jsem dorazila domů. Právě skončila moje šňůra letů po Evropě. Jsem naprosto vyčerpaná. Novináři se od někoho dozvěděli jak se jmenuji a samozřejmě to hned otiskli. Jen co jsem přistála na letišti v Německu, a pak také v Itálii, Španělsku a Anglii, byla jsem najednou jako ta celebrita, kterou tam vyhlíží. Sledovali mě do hotelů, ptali se na otázky, nechávali vzkazy na recepcích. Nemohla jsem nikam jít, protože bych neměla klid.

Někdo zvoní u dveří. Jdu otevřít a za dveřmi uvidím mamku. "Ahoj," usměje se na mně. "Ahoj, jdeš dál?" "Ráda bych." Pustím ji do bytu, porozhlédnu se, jestli tady není ještě někdo jiný a dveře opět zavřu. Už mám pocit, že mě každý sleduje. "Ani jsi za mnou nepřišla, když jsi přiletěla." "Poslední dobou jsme se spolu moc nebavily," vysvětlím. "Já vím, omlouvám se za to, jak jsem se k tobě chovala, ale bála jsem se toho, že by Rose mohla mít pocit, že tě upřednostňuji. A to nechci." "Já to chápu." "Byla u mě v kanceláři policie." "A co ti chtěla?" podivím se. "Nedělej, že nevíš Lanie. Přišli za Rose. Prý ti poničila auto." "A co jí udělali?" zeptám se skoro hystericky. "Neboj, dostala pokutu za ničení cizího majetku," uklidní mě. "To jsem ráda. Já bych to smetla ze stolu, ale..." "Neřeš to, Lanie. Obě jste udělaly špatnou věc. Obě jste se poučily. Tak to neřeš." "A co ten Tom? Jste pořád spolu?" zeptá se. "Pořád? Nejsme spolu dlouho. Nemůžeš použít slovo pořád," zasměji se. "Tak dobře. Miluješ ho?" "Nesmírně," přiznám se. "Tak až někdy bude v New Yorku, stavte se na večeři," nabídne mi. "Myslíš to vážně?" podivím se. Nikdy bych nečekala, že bude chtít poznat Toma takhle brzy. "Znáš mě Lanie. Vždy tohle myslím vážně. Sranda se dělá s jiných věcí. Třeba to, že spadne letadlo, nebo, že naše firma zkrachuje, když tam týden nebudu. Ale to je spíše humor tvého otce," usměje se. "Dobře, tak až tady někdy Tom bude, tak já mu řeknu, že ho toužíš poznat."

V osm hodin jsem s Tomem na skypu. "David chce, abych o tobě řekl světu," oznámí mi. "A ty? Chceš o mně říct světu?" "Nejradši bych to vykřičel už teď. Stoupl bych si k nápisu HOLLYWOOD a křičel tak, že by i v Africe ohluchli," máchne rukama před webkamerou. Já vidím jeho trhané pohyby a musím se tomu smát. "Takže souhlasíš s tím, abych světu řekl, že tě miluju a nedokážu bez tebe být?" "Stejně už to všichni vědí. Někdo jim všechno vyžvanil. Dokonce mě v Itálii oslovili jako slečna O'Brian. Vědí kde pracuji, co mám ráda za jídlo, co ráda piji a nedivila bych se, kdyby věděli, kolik vydělávám. Tome, co když to řekla Rosie?" řeknu naštvaně, ale i přesto s obavami. "Nevím co si o ní mám myslet. Nikdy bych do ní neřekl ani to, že ti poškrábe auto." "Co vůbec děláš zítra? Mám týdenní volno. Asi budu zavřená doma a pak půjdu s holkama na večeři. Proč se ptáš?" "Myslíš, že bych ten týden mohl být s tebou?" "To myslíš vážně?" usměji se na něj. "Máme menší pauzu než se budeme muset zavřít do studia, tak jsem myslel, že bychom si ty poslední volné chvilky na dalších pár měsíců mohli užít spolu."

30. března 2014
"Billovi nevadí, že jsi se mnou? Skoro si tě neužije," řeknu Tomovi, když večer sedíme na gauči a jíme pizzu. "Bill je se mnou čtyřiadvacet hodin denně. A navíc přiletěl se mnou," odpoví a dá mi kousnout. "Ty jsi ho nechal v hotelu? Proč? Vždyť mohl být v tom volném pokoji." "An, i kdyby jsi měla tisíc volných pokojů, tak bych ho poslal do hotelu, protože bych si chtěl užívat jenom tebe." "To ti můžu klidně splnit, ale moje mamka by tě chtěla poznat. Tomův úsměv z jeho tváře zmizí a objeví se na něm vyděšený. Musím se začít smát. Asi jsem ho opravdu vyděsila.

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 21. října 2011 v 21:46 | Reagovat

Jůůů dovolená v Thajsku to zní perfektně..:D teplo, sluníčko...♥ Rosie je asi ještě totálně naštvaná a tak to práskla tisku :( Jůůů a její máma už chce Toma poznat tééda :DD Teď se bude Tom bát, aby z toho ještě nevycouval :DDDD ale křičet u nápisu Hollywood že jí miluje jak romantické :DDD chudák Bill musí být v hotelu..já bych se ho klidně ujala :D

2 Tazuma Tazuma | Web | 22. října 2011 v 17:39 | Reagovat

Dovolená v Thajsku, vemte mě! :D :D A ta Rosie je taky pěkná pipina :D ://

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama