Láska nebeská 29

1. října 2011 v 11:06 | Beatriz |  Láska nebeská
Stojíme v objetí asi pět minut. Houpeme se ze strany na stranu. Jeho tvář mám opřenou o jeho rameno. Tedy, z poloviny, protože na jeho rameno nedosáhnu úplně. Koukám na jeho kufry. Už teď se nemohu dočkat, až budu v L.A. Zase s ním. "Objednám večeři. Co na to říkáš?" chce se ode mně odtáhnou, ale přitáhnu si ho zpět k sobě. "Ještě ne," zamumlám. Zasměje se. "Tak, až budeš mít hlad, tak řekni." "Mám hlad, ale nechci se přestat mazlit." "Ale to si musíš vybrat." "Tak to mám hlad," usměju se. Tom mě políbí do vlasů a pustí mě.Je asi deset hodin večer, ležíme s Tomem v objetí ve velké hotelové posteli. Nazí, jak také jinak, po tom, co jsme se spolu opět milovali. Pomalu, jemně, ale i přesto s velkým prožitkem. "Tome, co vůbec dělá ta Stacey?" zeptám se ho, protože mě ta otázka stále trápí. Tak snad, když se s někým rozejdu, tak to znamená konec ne? Přeci s ním dál nebudu pracovat? "Proč tě to zajímá?" řekne, ale má zavřené oči. "Jestli mi to nechceš říkat, tak nemusíš, jenom mě to zajímá." "Je moje trenérka." Vykulím oči. "Trenérka? Jako v čem tě trénuje?" "Jenom se mnou posiluje a ráno běhá. Nic víc v tom není." "Ale bylo," namítnu. "Anie, jestli ti to vadí, tak jí vyhodím, ale v tom případě mi sežeň jinou trenérku." "A slovo trenér ti nic neříká? Nevadí mi to, jenom mě to trochu překvapuje. Já se snažím po rozchodu být od dotyčného, co nejdál." "Víš, tohle já moc neřeším. Rozešli jsme se proto, že ona neunesla tlak toho, že je moje partnerka. Rozešli jsme se v dobrém. Rozchod byla dobrá volba nás obou, ale nebrali jsme rozchod, jako něco, co by nás mělo rozdělit. Alespoň ne, po kamarádské stránce," vysvětlí mi situaci mezi nimi. "Promiň, vážně jsem to tak nemyslela, jenom mě to překvapilo." "Já vím, nezlobím se," přitiskne si mě k sobě blíž.


23. února 2014
Nyní se nacházím ve svém bytě. Tom odletěl asi před třemi hodinami. Musím si zabalit svoje kufry. Toma uvidím již za pět dní, ale už teď se absolutně nemůžu dočkat až ho opět potkám. Nikdy jsem se do L.A. netěšila tak, jako teď. Večer mě ještě čeká večeře s rodiči a s Rosie. Rodiče to vždy zorganizují v neděli, když jsme celá rodina pohromadě a ani jeden z nás není ve vzduchu. Což bylo právě dnes. Tyto vzácné okamžiky se nám přihodí maximálně jednou za čtvrt roku.

"Tak přeci jen si přijela, Lanie. Pojď honem dovnitř, ať mi venku nezmrzneš. Rosie už je tady. Čekalo se jenom na tebe. Nieves už začíná nadávat, že jí chladne jídlo," pokárá mě s úsměvem mamka. "Omlouvám se, ale usnula jsem poté, co jsem si zabalila a probudila se pozdě. Promiň," omluvím se jí. "Běž se pozdravit s tátou. Moc se na vás dvě těšil." Rychle se zuji z vysokých kozaček a jdu do obývacího pokoje. Taťka drží v ruce skleničku whiskey. Zítra totiž nikam neletí. Den před odletem nevypije ani kapku alkoholu. Povídá si s Rosali, která upíjí horký čaj. Debatují nad tím, jestli se do Brooklynu dostanou rychleji přes Brooklyn bridge nebo přes Manhattan bridge. Pozdravím se se všemi objetím a vydám se do kuchyně, abych se uvítala s Nieves. Nieves je dlouholetá kuchařka naší rodiny. Pracuje u rodičů od mých třech let. "Nieves. ¿Cómo estás? (Jak se máš?)" přijdu k ní a obejmu jí. "Mi sol, (moje sluníčko) konečně jsi tady. Už jsem myslela, že to budu muset ohřívat." "Omluvám se, ale zítra zase odlétám a musela jsem si sbalit," usměji se na ní. Vím, že ona mi to promine. Je to taková naše třetí babička. Trávily jsme s ní s Rosie mnoho času, když pekla a my jí ujídaly těsto. "Tak co? Už se objevil nějaký muž, který na tebe nebude dělat žádné podrazy jako Mason?" optá se s jiskrou v očích. "A víš, že ano? Poznali jsme se před více než měsícem. Ale začali jsme spolu chodit až tento týden," zaculím se a cítím, že červenám. "Ty jsi zamilovaná. A neříkej, že ne. Já poznám zamilovaného člověka. Obzvlášť slečnu, kterou znám od jejích tří let." "Nebudu říkat, že nejsem. On je opravdu úžasný. Citlivý, ohleduplný," rozplývám se, sednu si na barovou židličku a lokty se opřu o desku. "Ale? Je tam nějaké 'ale' nebo se pletu?" "Ale ještě nedávno chodil s Rosie," sklopím pohled. Stydím se před ní. "A chodil s ní v době, kdy si začal něco s tebou. Nebo se nejdříve rozešel s ní a potom se zamiloval do tebe?" "Řekněme to tak, že jsem byla spouštěč jejich rozchodu. Ale věř mi, Nieves, že jsem to tak nechtěla. Toma jsem moc nemusela, ale něco se stalo a já ho začínala mít postupně ráda. Nikdy bych ho Rosie neodvedla úmyslně." "Důležité je to, jestli se s ním cítíš šťastná. Jestli on je šťastný s tebou. Mám Rosie moc ráda, ale věř mi, že by nebyla šťastná ve vztahu, kde je láska pouze z jedné strany," pohladí mě po tváři. "Gracias Nieves, jsi ta nejlepší poradkyně na světě." "Tak už si běž sednout k ostatním, ať můžu začít roznášet," vyžene mě z kuchyně.

"Mami, mohla bych pak s tebou mluvit v pracovně?" zeptám se jí po večeři. "A proč ne hned?" "To je jedno. Jde jen o takovou maličkost." Zvedneme se od stolu. Rosie stále něco probírá s tátou. "Tak o co jde?" zeptá se už, když jdeme do velké místnosti v zadí části domu. Neodpovím, počkám až budeme za zavřenými dveřmi. "Ty jsi těhotná?" obává se. "Ne, děláš si srandu? Nejsem těhotná. Jde jen o to, že mi nemusíš rezervovat pokoj v Los Angeles." "A to jsme to nemohly vyřešit v jídelně, Lanie?" "Ne, ne před Rosie." "O co tady jde, Lan?" "O takovou maličkost," povyprávím jí celý příběh. Poslouchá pozorně, aby ji náhodou nějaká maličkost neunikla, Párkrát si přejede přes upravený účes rukou, aby ho uhladila a kouká na mě téměř nevěřícně. "A dnes ráno odlétal zpět do L.A." dopovím. "Tohle bych do tebe nikdy neřekla, Lanie. Zklamala jsi mě. Nikdy jsem si nemyslela, že bys byla schopná přebrat své sestře přítele," podívá se na mně s opravdu zklamaným pohledem. "Jsi s ním šťastná?" "Šťastná? Jsem." "Tak to své sestře zatím neříkej," poradí mi.

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 1. října 2011 v 13:45 | Reagovat

Awww...krásne :) Chcem rýýýchlo pokračkooo!!! :D

2 Dee Dee | Web | 1. října 2011 v 17:37 | Reagovat

No a že s ním chodila její sestra...on jí stejně neměl rád :DD tak at se jim do toho matka nemontuje...:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama