Láska nebeská 25

4. září 2011 v 19:49 | Beatriz |  Láska nebeská
Smějící se


"A víš to jistě?" zeptám se jí. "Co jiného by mi, tak mohl chtít?" pokrčí rameny. Chtěla jsem se jí přiznat, aby nebyla překvapená, ale rozmyslela jsem si to ještě v ten samý okamžik, kdy jsem na ten nápad přišla. "To ti přeji," usmála jsem se nuceně. "Musím ti moc poděkovat, že jsi mě s ním seznámila," rozplývá se. "Tohle ti nikdy nezapomenu." "Tak to doufám. Promiň, ale musím pracovat," jemně jí naznačím, že by měla uvolnit místo u mojí přepážky pro osoby, kteří opravdu chtějí někam cestovat. "Omlouvám se. Tak se zatím měj. Chtěla jsem ti říct, že bych se dnes mohla stavit, ale asi budu s Tomem. V neděli odjíždí, víš?" řekne, ale odchází, takže jí nestačím říct ani pitomé, já vím. "Tak kam to bude?" usměji se na postarší pár, kteří vypadali jako by jeli na líbánky. "Chceme se ženou jet na třicáté výročí do Mexika," chopí se slova muž se šedivými vlasy. Jeho žena na něj obdivně pohlíží. Během pár minut jim předám letenky a popřeji jim šťastnou cestu.

Večer u mě tráví pouze Gabi. Leila tráví skvělou dnešek s jejím přítelem, který se právě vrátil z Austrálie. Tam se narodil a doteď tam žije jeho rodina, která má spoustu diamantových dolů. On sám studuje bytovou architekturu jako Leila, ale narozdíl od ní by měl tento rok promovat. Seznámili se tento rok, když Leila nastoupila do prvního ročníku. Ona se do něj zamilovala na první pohled. Vůbec nevypadal jako milionář, jehož rodina vlastní takové jmění v Austrálii. Když se to po třech měsících dozvěděla, asi na týden se rozešli, ale ukecával ji tak dlouho, že nakonec podlehla. Přáli jsme si, aby se dali dohromady. Naštěstí to potom nějak vyžehlil.
"Ty jsi tady někoho včera měla?" podiví se Gabi a zvedne do vzduchu hodinky, které zřejmě našla v koupelně, když šla na toaletu. Tom si je tady musel určitě nechat. Nervózně si prohrábnu vlasy. "Měla. Tom přišel." "Ale nic nebylo. Spal v pokoji pro hosty. Bavili jsme se, koukali jsme spolu na televizi, jedli zmrzlinu," popíšu jí celý náš strávený večer. "Takže romantika?" "Až na svíčky, pomalou hudbu, horkou bublinkovou koupel a několikahodinové pomalé milování, ano," zasměji se. Jenom nade mnou zakroutí hlavou, ale usměje se také. "Jsi zamilovaná?" zeptá se mě po chvilce. Pozvednu obočí. Celkem mě udivilo, že se ptá na tohle, i když jsem to mohla čekat. Ušklíbnu se. Nevím jestli jí mám odpovědět. "Jsem," řeknu nakonec přesvědčeně.
Po hodině už máme obě vypity dvě piva. "Musím čurat," řeknu a vezmu Tomovi hodinky a odnesu je do ložnice, kde je dám do šuplíku u nočního stolku. Doufám, že na ně nezapomenu. Pošlu mu smsku, že je tady zapomněl. Kroutím se přitom jako had. Snažím se oddálit svou potřebu. Jen co dopíšu zprávu, už nic mě nemůže zastavit.
Umyji si ruce a jdu zpět do obýváku. Tam se, ale nezastavím.. Jdu do lednice pro další piva. Zítra totiž nemusíme ani jedna do práce. Hodiny mám nadělané, protože na letišti jsem od osmi do osmi. Celý týden, takže si můžu užívat pohody až do pondělí. Gabi pracuje v jedné newyorské galerii a zítra za ni zaskakuje kolega. "Další pivo?" podívá se na skleněné láhve. "Nestěžuj si a pij," dám jí do ruky již otevřenou láhev.
Když jsme v polovině, někdo zazvoní. Gabi, mírně přiopilá to zaregistruje a myslí si, že je jediná. "Někdo zvoní." Zvednu se jdu ke dveřím. Podívám se, kdo tam stojí. Za dveřmi je Rosie. Otevřu dveře a pozdravím ji. Ona nic neřekne a nahrne se do předsíně. Kdyby mohla, tak vraždí pohledem. Že by jí Tom řekl něco o mně?

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 4. září 2011 v 20:40 | Reagovat

:D:D:D a sakra ta jí dá :D:D že se Tom s ní :D

2 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 5. září 2011 v 11:15 | Reagovat

Ualiááá :D No som zevdavá:D Keď došla taká nabrúsená :D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama