Láska nebeská 21

29. srpna 2011 v 23:00 | Beatriz |  Láska nebeská
Dramatický díl... Smějící se


Ryan dorazil asi po hodině. Byla jsem po večeři, kočka byla po večeři a já nemyslela na nic jiného, než na to, jak se jemně a rozumně rozejít s chlapem, který mi poskytnul pár hodin rozkoše. "Zlato, co je tak důležitého, že to nemohlo počkat," políbí mě na tvář. Jenom se smutně zatvářím. Kdybys jen věděl. Tak ráda bych už tohle všechno měla za sebou. Mám ho svým způsobem ráda. Lhát mu, ale nechci. Posadím se na sedačku a on vedle mě. Chytne mě za ruce a přitáhne si je k sobě. "Já nevím, jak začít, Ryane." "Hlavně začni, Mel. Musím ještě do nemocnice," popožene mě. "Já si myslím, že náš vztah nemá žádnou budoucnost," řeknu jedním dechem. "Budoucnost? Co tím chceš říct? Jde o mojí práci, nebo o tvojí?" Je zmatený. Nedivím se mu. "Nejde o práci." "Tak o co tedy? Udělal jsem něco špatně?" pustí moje ruce, zvedne se a chodí z místa na místo. "Já jen.... objevil se někdo jiný a já..." zakoktám se ve svém projevu, a to jsem to měla, tak hezky připravené. "Podvedla jsi mě?" přeruší mě. "Ne, to bych neudělala, ale nechci, aby se to stalo. Proto ti to říkám. Chtěla jsem s tebou jednat fér. Nechci ti lhát, nebo tě podvádět." "Za to ti vřele děkuji," řekne ironicky a odejde. Nezapomene za sebou bouchnout dveřmi. Závěr jsem si představovala jinak. Myslela jsem, že by z nás mohli být přátelé. Asi na to mohu zapomenout. Mám se mu divit? Jak bych reagovala já?

19.února 2014
V práci jsem byla asi tři hodiny na prodeji letenek. Ve většině se jednalo o zájezdy do Paříže. Potom mě postavili na odbavování. Musím se teď omluvit všem, které jsem pomlouvala v dřívější době, za to jak jim to dlouho trvá. Myslím, že ještě nikomu netrvalo odbavování déle než mně. A nejvíce mě štvalo, že jsem musela poslouchat nadávky na svou osobu z konce fronty. To bylo samé: "Pohni si, trvá ti to moc dlouho. Aby nám nakonec to letadlo neodletělo," nebo "To už pětileté dítě by to zvládlo rychleji." Naštěstí jsem byla rychle vystřídána a já se opět vrátila do neklimatizované místnosti u prodeje letenek.

Teď mám klídek a pohodu. Sedíme s holkama v naší oblíbené restauraci na večeři. Je to sushi bar. "Mohla jsi s sebou vzít Ryana. Měl službu, viď?" zeptá se Gabi. Naberu mezi hůlky kousek kalifornské rolky a dám si jí do pusy. Ještě s plnou pusou řeknu: "Rozešli jsme se." Holky se na mě s hrůzou podívaly. "Cože?" vyhrkla Leila. "Tedy, já se s ním rozešla," pousměji se nad tím. "Proč jsi se s ním rozcházela? Vždyť on je... Ne! To jsi neudělala," uvědomí si příčinu rozchodu Leila. "Počkej, to jsi se sním rozešla kvůli někomu, kdo chodí s tvou sestrou?" "Rozešla jsem se s ním kvůli tomu, že na něj nemůžu přestat myslet a nechci, aby na to doplácel právě Ryan. Co by se stalo, kdybych při tom řekla Tomovo jméno," zašeptám směrem k nim, aby mě nikdo neslyšel. "Ale no tak. Nechala sis utéct perfektního chlapa, kvůli někomu, s kým jsi se líbala a nešťastnou shodou náhod ti pobláznil dočasně hlavu." "Gabi má pravdu. Vždyť než jste se spolu seznámili, tak jsi problémy s doktůrkem neměla," souhlasí Leila s Gabi. "Ale teď je tady," cituji polohlasem jeho slova. "A to jen tak nesmažu. Myslela jsem, že mě alespoň trochu podpoříte. Nechci, aby jste se mnou souhlasili, ale trochu podpory by se mi od vás hodilo. Nikomu jinému tohle říct nemůžu," podívám se na ně zklamaně. Vstanu z barové židličky a mám se k odchodu. Obleču si zimní kabát a okolo krku si zavážu šálu, ruce dám do teplých rukavic a na hlavu si narazím pletenou čepici. Holky mlčí, jenom mě zaraženě sledují. Vyjdu do zasněženého centra Manhatannu a jediné co teď potřebuji je teplo a klid. Ode všech.

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 30. srpna 2011 v 8:13 | Reagovat

juchů konečně nechala Ryana juů těšim se na další díl

2 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 10:55 | Reagovat

Nooo krááása :) Som zvedavá čo bude ďalej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama