Láska nebeská 20

27. srpna 2011 v 8:00 | Beatriz |  Láska nebeská
Tak svoje předsevzetí jsem si splnila. Dvacátý díl do konce prázdnin... Jsem moc ráda, že mi to vyšlo...


"Co tady děláš?" zeptám se zmateně. "Jak jsem řekl, chci tě vzít na oběd sem do restaurace," zopakuje svůj plán. Stále z něj nemůžu spustit pohled. "A zřejmě tady čekáš na Rosie, která se má za tři hodiny vrátit z Washingtonu." Zasměje se. Není tady moc velké horko? Otočím se a větrák dám na nejvyšší rychlost. "To taky, ale kdybych chtěl čekat jenom na ní, tak nepřijedu takhle brzy." Sleduji ho jako idiot. Nemůžu si pomoci. A co Ryan, řeknu si v duchu. A co Rosie, nejsou ty vztahy mezi námi už tak na dost špatné úrovni? Poslední dobou se to sice zlepšilo, ale kdybych měla něco s Tomem, asi by se to už nikdy nedalo do pořádku. A nad čím to vůbec přemýšlíš, ty huso. "Tak jdeš?" zopakuje. "Nemůžu, mám tady práci," odmítnu ho. Jestli jsem, ale čekala, že to vzdá a odejde, tak jsem se dost zmýlila. "Musíš mít přeci nějakou pauzu na oběd. Řekni někomu, ať tě tady na hodinku zastoupí a ty půjdeš se mnou do restaurace." Na hodinku? To si sakra myslí, že tak dlouho vedle něj vydržím? Těžko. "Půl hodiny, ale platíš," řeknu mu svoje podmínky. "Jsem rád, že jsi tak upřímná," usměje se. Na přepážku dám cedulku "Polední pauza," však oni se lidi nezblázní. Vedle mě je ještě šest přepážek.

"Tak co si dáte k pití?" přijde k nám číšnice a do rukou nám dá jídelní lístek. Nápojový ležel na stole, takže jsme už měli vybráno. Tom se na mě podíval, tím mi dal najevo, že mám začít. Slečna si to zapsala a odešla, abychom si mohli vybrat jídlo. Nevím, co řeším. Stejně si nakonec dám to, co vždy. Lístek položím vedle sebe. "Proč jsi vůbec chodil?" nevydržím to a zeptám se ho na věc, která mě zajímá už od doby, co jsem ho uviděla. "Vadí ti to?" "Spíš mi vadí to, že mi to nevadí," ušklíbnu se a napiji se. "Kvůli Emily?" "Ty musíš být vždycky v něčem originální, viď? Rosie neříká Emily snad nikdo," vyčtu mu jeho nedokonalost. Jenom pokrčí rameny. Objednáme si i jídlo a já už se nemůžu dočkat až konečně něco sním.

"Proč jsi mě políbil?" "Protože jsem chtěl. Ta situace k tomu přímo vybízela," řekne jakoby se nic nedělo. "Takže jenom kvůli té situaci?" "Vím, že by se ti to líbilo, ale ne jen kvůli tomu," pošeptal a chytil mě za ruku. Ucukla jsem. Možná, že to byl jen reflex, protože, jsem to udělat nechtěla, ale mozek křičel: "Udělěj to, ucukni!" "Možná bych už měla jít. Jsem tady moc dlouho. Musím se vrátit do práce," zvednu se od stolu a zastrčím židli. Tom se také postaví, vytáhne peněženku ze zadní kapsy a na stůl položí pod podšálek kávy, kterou jsme si dali, částku, která mu připadala i se spropitným vhodná. "Annie, počkej. Jestli jsou pro tebe takový problém naši partneři, řekni a já se s Rosie rozejdu. Stačí jedno slovo," chytne mě za loket. "Tohle ji nemůžu udělat, Tome. Ona to s tebou myslí vážně." "A k čemu nám to všem je, když se budeme ve vztahu, ve kterém jsme jenom trápit. Nepřijde ti to nefér ke všem?" řekne zoufale. "Můj vztah s Ryanem byl v pohodě než jsi se tady objevil ty," vmetu mu do tváře. Pustí moji ruku. Podívá se na mě pohledem štěněte. "To bolelo. Ale já jsem teď tady, Annie," řekne. Políbí mě na tvář, otočí se a odejde. Nechá mě stát uprostřed haly. Asi jsem to přehnala, ale řekla jsem přeci jen pravdu. Můj vztah byl ok než se tady objevil on. Než se stala ta nepříjemnost s tím mužem v letadle, byla jsem šťastná. A teď? Ani teď nemůžu, ale říct, že jsem nešťastná. Mám jen zmatek. Ano, pořádný zmatek, který doufám, že co nejdříve vyřeším.

Když jsem se večer vrátila do bytu, již jsem si byla jistá, jak tu situaci vyřeším. Nevím proč jsem se tak rozhodla, ale doufala jsem, že je to tak správně. Vzala jsem telefon a zavolala Ryanovi.

Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 27. srpna 2011 v 9:22 | Reagovat

a vyprdne se na Ryana že jooo? že se s nim rozejde?

2 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 27. srpna 2011 v 12:18 | Reagovat

Krása...Tom si nedá pokoja:D Vytrvalec :) Som zvedavá ako to dopadne s Ryanom :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama