Láska nebeská 13

10. srpna 2011 v 2:00 | Beatriz |  Láska nebeská
Třináctý díl je tady... Smějící se


5. února 2014
Přesně jsem věděla, proč říct Ryanovi, že jsem mimo Ameriku. Možná jsem mu měla ještě říct, že tam není signál. Skoro nemůžu mluvit. Nevím, co se mezi námi stalo. Měla jsem pocit, že ho mám ráda. Ta noc tehdy před odletem do Evropy byla super. Skvělý sex, potom jsme si úžasně popovídali. Skoro jako pár. Ale dlouho jsem ho neviděla a ty city jaksi ochably. Pořád pro mně něco znamená. Třeba až ho znovu uvidím, tak to zase ožije. Teď jsem ale ráda, že mám svůj klid.
6.února 2014
"Panebože, přestaňte zvonit. Vždyť už jdu," zakřičím. Ráno se mi přihlásila poměrně silná migréna. Otevřu dveře na řetízek. Leila. "Ahoj, počkej," řeknu jí, zase zavřu dveře, oddělám řetízek a otevřu dveře dokořán. "Ahoj, ty vypadáš," okomentuje můj vzhled. "Neruším?" zeptá se, ale stejně si zouvá boty. Zavrtím hlavou a jdu zpět do obýváku. "Potkala jsem tvojí mamku v obchodě. Řekla mi, co se ti stalo v letadle," sedne si do křesla. Jenom přikývnu. "Je to už v pohodě?" "Ale jo, bylo to v pohodě už druhý den. Jenom jsem nechtěla s nikým mluvit," vysvětlím jí absenci jakéhokoliv zavolání. "Já už se bála, jestli žiješ." "Promiň. Jenom jsem chtěla klid." "Bolí tě hlava, viď?" podívá se na mně lítostivým pohledem. Trochu, ale jsem nadopovaná prášky proti bolesti." "Něco pro tebe mám. Aby se ti lépe snášely ty bolesti," řekne a z kabelky vytáhne modrý gelový obklad. "Co to jako je?" zamumlám a vykulím na tu divnou věc oči. "Gelový obklad, má milá odoperovaná. Dáš to do mrazáku a potom si to dáš na tvář. Uleví to od té tupé bolesti," řekne a jde dát to modré cosi do mrazáku. "Co vůbec jíš?" sedne si zpět do křesla. "Tohle," vezmu do ruky skleničku od dětské výživy. Leila se začně smát, ale hned zvážní a pronese: "To si děláš legraci." "Koupila jsem si ještě kaši a k tomu byla silikonová lžička," ukážu vítězně. "Co ti ta doktorka dala za léky, prosímtě?" "Co? Hele, já jsem tady sama. Nikdo mi nedělá stravu, která je pro mě vhodná a kterou můžu sníst. Takže mi musí pomáhat firma Hipp. "Ale je to fakt dobrý. Stačí to jenom osolit. Chceš ochutnat?" natáhnu k ní ruku se svojí večeří. Jemně mi jí odstrčila. "Ne, děkuju," ušklíbne se. "Proč si neuděláš třeba bramborovou kaši?" zeptá se. Vykulím na ní oči. "Zbláznila jsi se? Jen co slyším mixér, tak umírám bolestí." "Taky jsem zjistila, že jsem někde nechala diář," řeknu jí. To, že jsem ho ztratila jsem zjistila teprve dnes ráno. Doma jsem ho nepotřebovala. A datum trhání osmiček jsem zjistila z kalendáře. Nejspíš jsem ho nechala na letišti, když jsem čekala na mamku. To byl poslední moment, kdy jsem ho viděla. Doufám, že ho někdo z AA našel a nechal ho třeba u mamky. "A myslíš, že se ti ještě někdy vrátí?" "Pochybuji o tom, ale byla bych strašně ráda, kdyby ho někdo našel a vrátil mi ho. Ale radši s tím už nepočítám."

7.února 2014
Ráno jsem se vzbudila se stále napuchnutou pusou. Nebylo to už tak hrozné, ale otok tam stále je. Ke snídani jsem si dala krupicovou kaši pro děti od půl roku s jahodami. Aspoň už můžu víc otevřít pusu. Můžu se usmát, i když nemám na koho.
Ucítím, jak kočka vyskočila na gauč a uvelebila se mi u nohou. "No, počkej. Udělala jsem kaši i tobě. Chvilku vydrž," pohladím jí po hlavě, zvednu se z teplého místečka a v jídelně jí na zem dám vedle skříňky mističku s kaší. Slyším její ťapičky, jak běží po podlaze. Přiběhne k misce a začne jíst. Chvilku u ní sedím a hladím jí po hřbetě. Zvednu se ze země, vytáhnu si z mrazáku obklad. Nechtěla jsem tomu věřit, ale opravdu pomáhal. Doma jsem na neschopence. Mamka mi volala, kdy budu schopná nastoupit. Řekla jsem, že jen, co mi skončí neschopnost, tak poletím, ale tak týden, ať se mnou ještě nepočítá. Pak budu moct, tak na prodej letenek. Do letadla mě doktorka nechce pustit. Kvůli tlaku. Zvonek. "Kdo to zase otravuje?" řeknu směrem ke kočce a jdu otevřít. Podívám se do kukátka. Tom Kaulitz?!


Beatriz F.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Dee Dee | Web | 10. srpna 2011 v 12:55 | Reagovat

Joooooooooo už je tam :-* nebude další díl ještě dneska?

2 Bea Bea | Web | 10. srpna 2011 v 13:54 | Reagovat

Tak můžu to tak udělat, ale další díl bude až později... :-)

3 World Of Fan Fiction World Of Fan Fiction | E-mail | Web | 10. srpna 2011 v 14:43 | Reagovat

Ahoj prinášam ti oznam,že dnes začíname! ;-) Dnes o 20:00 budú prvé časti tvojej tvorby publikované na blogu. Nájdeš tam aj viac príbehov od rôznych autorov. Ak by sa vyskytli nejaké problémy tak ma kontaktuj ale pevne verím, že problémy nebudú :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama