Láska nebeská 10

7. srpna 2011 v 18:55 | Beatriz |  Láska nebeská
"Panebože, to pálí," zanaříkám. Mám pocit, že mi někdo vypálil oční bulvy. "Tady si vypláchni oči," řekne Megan. Aha, jsme na záchodě pro posádku letadla.


Ani po deseti minutách bolest ani pálení stále nepřestává. Megan mi udělá ledové obklady a dá mi je na oči. Moc to nepomáhá, ale aspoň něco. Tady si lehni," nasměruje mě na rozprostřenou deku na zemi, protože já nic nevidím. Nahmatám polštářek a lehnu si. "Můžu nějak pomoct?" Někdo nakoukne za závěs. Slyším odhrnutí látky. "Myslím, že už jste pomohl dost, Tome," řekne Megan dotyčnému. Nezní to, ale vůbec ironicky. "To jak jste ho zpacifikoval, to bylo velmi působivé," pochválí ho. Takže to on? Ten Tom, který mě při našem společném letu chtěl skoro zabít? "To jí děláte obklady?" zeptá se. "Ano." "Zkuste to namočit do mléka. Mělo by to pomoci více než voda," navrhne. Takže pán si bude hrát na chytráka. "Uklidní to alespoň tu pokožku okolo očí," vysvětlí. "Jak myslíte," souhlasí. Cítím, že si někdo sedá naproti mému improvizačnímu lůžku. "Jak se cítíte?" zeptá se. "Jak asi myslíte? Právě jsem to naplno schytala pepřákem do očí. Tak hádejte, jak mi asi je?" odfrknu si. "To mléko by mělo pomoci," řekne a když nic neříkám na chvíli se odmlčí. Asi přemýšlí. "Jak se vůbec ten sprej dostal do letadla?" řekne nevěřícně a ode mně asi čekává odpověď. "Možná Vám to nikdo neřekl, ale tohle není moje práce," řeknu nepříjemným tónem a otočím se na záda. "Takhle by jste ležet neměla. Je lepší nechat ty slzy spadnout, takže by bylo lepší kdyby jste ležela na boku, aby ty slzy měly kam téct a nezůstávaly v okolí očí," začne mi radit. "Ale, tohle zní jako zkušenosti? Už Vám někdy někdo tohle udělal?" zeptám se jízlivě. "Ne, naštěstí," je znát, že se pousmál. Je asi jediný, komu je teď do smíchu. "Tady jsou ty obklady," řekne Megan. Odkryje mi stávající obklady, které už jsou teplé a nesplňují svou funkci. Megan, ale slyším, jak něco vykládá cestujícím. Počkat! Kdo mi teda vyměňuje obklady? "Bude Vás to pálit ještě pár hodin," oznámí mi. Mlčím. "Zhoršila jste si to tím, že jste si to začala mnout." "Nerada Vás přerušuji ve Vašich radách, ale tohle by udělali všichni. Říká se tomu reflex," bráním se stále s uštěpačným tónem v hlase. Najednou cítím teplo u své tváře. Lehce se dotkne palcem mých lícních kostí. I tenhle dotyk je poměrně bolestivý. Jenom usyknu a uhnu. "Pardon," omluví se a pomalu mi na oči a jejich okolí položí obklady napuštěné mlékem. Je to příjemné a cítím, že to opravdu pomáhá. Cítím, že nějaké kapky mléka mi tečou po tváři a kapou na polštář. Podá mi ještě masku na oči, aby mi obklady držel na svém místě.
Krátce na to, co mi dal na oči mléčné obklady jsem usnula. Když jsem se probudila začala jsem si uvědomovat, co se vlastně stalo. Snažím se pootevřít oči. Obklady byly nedávno vyměněny. Jsou celkem chladné a nasáklé mléka. Sundám si je z očí, ale okolní pokožka je stále citlivá a docela ještě nepříjemně pálí. Takže obklady složím a dám si je pouze na oční okolí. Rozhlédnu se kolem sebe. Vidím, ale jenom rozmazaně. I přesto vidím obrys sedící osoby. Zřejmě spí. Vypadá tak pochroumaně, Hlavu má podepřenou na ruce, která se opírá o jeho koleno. Je to ON. Sleduji ho a sama se snažím rozkoukat a zaostřit. Přibližně po pěti minutách se začne probouzet. "To jste tady celou tu dobu byl se mnou?" zeptám se. "Někdo Vám musel měnit obklady," odvětí unaveně. Radši nic neřeknu. Chtěla jsem namítnout, že to mohli dělat klidně Megan nebo Kevin. Radši si to, ale nechám pro sebe. "Byl tady také doktor. Prý se máte radši ještě stavit u očního lékaře." "Dobře," zašeptám a skloním pohled. Tohle nedělám ráda, ale musím. "Děkuju. Opravdu moc děkuju. Moc si toho vážím, že tady u mě sedíte a měníte mi obklady," zvednu k němu pohled. "Maličkost. Možná Vám to i dlužím. Minule jsem se nechoval zrovna vzorově." Nad tím se musím pousmát. "Pravda," zasměju se.

Beatriz F.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 7. srpna 2011 v 22:29 | Reagovat

Yes, Yes, Yes!!! :D:D:D Nádhera :) :)

2 Dee Dee | Web | 7. srpna 2011 v 22:40 | Reagovat

ááááááááá uplně dojatá :-* tohle byl zatím nejkrásnější díl :D já věděla že je Tomík hodnej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama