Láska nebeská 2

27. července 2011 v 3:29 | Beatriz |  Láska nebeská
Tak jsem nakonec ten díl stihla, s třetím nevím jak to vyjde. Možná se dočkáte zase zítra, ale radši si nedělejte naděje... ,

(12.1.2014)
Ráno mě neprobudil pouze budík, ale i sluníčko, které prosvítalo skrz vysoké budovy Manhattanu. Naštěstí můj byt byl v domě, který stál přímo naproti nižší budově, tím pádem se paprsky dostaly až na moji tvář.
Ke snídani jsem si udělala lívance, polila jsem je javorovým sirupem a na vrch jsem dala pár jahod. Sedla jsem si k televizi a pustila si zprávy. "V Austrálii se zřítilo letadlo do moře. Letadlo australské společnosti se zřítilo do hlubin..." Tak tohle zrovna teď slyšet opravdu nemusím. Raději přepnu na kanál, kde se právě náušnicemi a šperky ověšený Němec snaží prodat široké veřejnosti ty "nejlepší" pánve a nádobí. Daleko lepší než špatné zprávy o haváriích letadel. Lepší pořady už v nedli dávat nemohou.
Když dojím, dám talíř do myčky a konečně jí zapnu. Kromě pánvičky a mističky na těsto, tam je už od včerejška nádobí, kvůli kterému jsem nechtěla plácat vodu a elektřinu.
Odeberu se do koupelny, jiné než včera, nyní mám chuť na sprchu, tam ze sebe shodím lehký župánek a i z noční košilkou ji pověsím na věšáček na zdi. Nastavím si vodu, pro mně příjemnou, poté už jen zavřu dveře a nechám na sebe padat kapky horké vody.
Při fénování vlasů jsem začala přemýšlet, co bych dneska měla dělat. Jestli bych neměla svůj program "procházka Central Parkem, knihovna, procházka Central Parkem zpět" změnit. Možná vynechám knihovnu a budu doma koukat na filmy. I když... Možná bych neměla strávit den doma. A možná i jo. Jasně, projdu si celý Central Park, půjdu si zabruslit a pak se budu válet doma. Ne, nejdřív ještě zajdu do videopůjčovny a půjčím si první dva filmy, který mě zaujmou. "Tak a je to," konstatuji skutečnost, že mám konečně suché vlasy a šla jsem si vybrat oblečení. Nakonec jsem si vybrala bílou bundu, lesklé kalhoty, vysoké boty a fialovou čepici a šálu, popadla jsem bílé brusle, rychle jsem dala kočce jídlo, abych se v tom oblečení neuvařila, nastavila jsem alarm, zamkla byt a vydala se k výtahu, který mě svezl do přízemí. Když jsem vyšla z domu, ve kterém jsem bydlela, nadechla jsem se čerstvého vzduchu a vydala se přes ulici do Central Parku.
V parku jsem potkala spoustu lidí, i když jsem to čekala. Začínají povánoční slevy a lidé si to vezmou přes park přímo do ulice, kde bydlím. Ještě, že bydlím vysoko, tudíž nemohu nic slyšet. Dojdu přibližně do poloviny parku, kde se nachází obrovské kluziště plné spousty Američanů. Sednu si na lavičku, sundám si boty a nazuji brusle. Vyjedu na led, ale cítím nejistotu ve svých nohách. Dlouho jsem na bruslích nestála, ale doufám, že se nenatáhnu. Po chvíli už si připadám poněkud jistější. Udělám si pár koleček kolem dokola. Užívám si to. Poslouchám hudbu, co tady nějaký žebrák hraje na kytaru a očekává, že se nad ním někdo smiluje a dá mu nějaký cent do jeho plechové krabičky, která dříve sloužila jako konzerva na cosi. Svoje utrpení navíc dává lidem ještě více najevo tím, že má u sebe psa. Krásného voříška má u sebe zabaleného v těžké vojenské dece. On sám má na sobě roztrhaný kabát, v botách díru a na rukou děravé rukavice. Na hlavě pletenou čepici.
Po pár kolečkách jsem si přijela pro své brusle a abych se vyhnula žebrákovi, přejela jsem s botama v ruce na druhý konec kluziště. Mamka mě před takovými lidmi varovala. "Když jim jednou dáš nějaký obnos, budou si tě pamatovat, a když tudy budeš procházet, budou žít v domnění, že jim znovu něco dáš," říkala, když jsem byly se sestrou Rosie ještě malé a Central Park byl častým cílem našich procházek. Přezula jsem se a i s bruslema v ruce jsem obešla celý park.
Zamířila jsem k videopůjčovně. Aspoň tam bude krásně teplo. Vlezla jsem tam a třela dlaněmi proti směru, abych se zahřála. "Ahoj," pozdravila jsem Alexis, která pomáhala svému otci ve videopůjčovně tím, že vracela vrácené videokazety zpět do regálů. "Ahoj," pozdraví poté, co zjistí, že právě já jsem jí zdravila. "Máte nějaký hezký nový filmy?" "Něco nového se objevilo, ale asi tě to nebude zajímat. Akční film s Tomem Cruisem. Už by to fakt měl zabalit. Tyhle filmy už nejsou to, co to bývalo," podívá se na kazetu a dá ji do regálu. Popojde kousek dál. "Ale Ženy sobě by se ti mohly líbit," zvedne ji a ukáže mi obal. "To už jsem viděla v kině před pár lety, ale ráda si to půjčím," natáhnu k ní ruku a ona mi film podá. Jako druhý film si vezmu nějakou komedii.
Cestou domů se v podstatě nic nedělo, jen jsem viděla dvě auta policistů, kteří pronásledovali černé sportovní auto. Jak to asi tak může dopadnout? Jedno z aut skončí na dálnici někde ve zdi, nebo v protisměru, uzavřou kvůli tomu celou dálnici, jenom proto, že neví jak ho chytit. Policajti se projedou, protože jinak musí jít příkladem a jezdit podle pravidel a nakonec ještě dostanou pochvalu, že ho dokázali chytit. Nic víc, nic míň. Doma se pak budou vytahovat, že jeli hrozně rychle, a že jednou tohle bude dělat jeho syn. No nic, rychle nad tím přestanu přemýšlet a odemknu dveře svého bytu. Dokonce jsem ani nejela výtahem. Těch deset pater jsem si nakonec vyšlápla. Jen co jsem vešla do bytu, vypnula jsem alarm a už jsem slyšela tiché našlapování jejích paciček na dřevěné podlaze. "Ahojky mrško, ty jsi mě přišla přivítat?" Pohladím ji po hlavě a ona se mi otře o moje nohy. Vezmu si ji do náruče a v obýváku ji položím na křeslo.
V šatně se převleču do svých nejoblíbenějších tepláků, hodím si zmražené jídlo do mikrovlnky a jdu připravit televizi, abych se mohla podívat na vypůjčené filmy.

Beatriz F.

Poznámka: Tak ani v tomhle díle jste se zatím Toma nedočkali a nepočítám ani s tím, že bude v tom dalším... Tak se na mně nezlobte, já vám to vynahradím v dalších a dalších dílech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti tady?

ANO
NE

Komentáře

1 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 27. července 2011 v 17:34 | Reagovat

Odpustené :) Fajn dielik :) Kedy bude pokračko??!:D:D:D

2 Bea Bea | Web | 27. července 2011 v 17:56 | Reagovat

Je to přednastavený přibližně na 2:30... :-)

3 Dee Dee | Web | 27. července 2011 v 17:58 | Reagovat

jůůů zase skvelej díl těšim se až se objevi Tom doufam že brzo :d

4 Jennifer Kaulitz :) Jennifer Kaulitz :) | E-mail | Web | 27. července 2011 v 21:22 | Reagovat

[2]:Omg :D Prečo tak skoro?!:::D:D" rel="nofollow">D:D::D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama